top of page
IMG_20201005_192839_edited.jpg

Anna Flaga

ur. 1974

Mieszka i tworzy w Żorach.
Artystka, graficzka i kuratorka, doktor sztuki (Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, 2021, wyróżnienie).
Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza).
Laureatka Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Żory w kategorii „Twórczość Artystyczna”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie kultury (2020) i Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2019). Członkini ZPAP.
Pracuje w zakresach takich jak malarstwo, rysunek, grafika, happening, tworzy cykle zróżnicowane tematycznie – każdy z nich poświęcony jest wybranemu zagadnieniu, budzącemu w artystce emocje w danym okresie jej życia.
Interesuje ją proces twórczy – eksperymentując, poszukuje, doświadcza, zarówno w warstwie formalnej, warsztatowej, technologicznej jak i w warstwie treści, czego efektem są prace dopracowane, mocne w wyrazie i często posiadające „drugie dno”.
W kręgu zainteresowań artystki jest przyroda, świat współczesny, a przede wszystkim człowiek z całą złożonością swojej natury, uczuć, problemów oraz mnogością uwikłań kulturowych, społecznych, religijnych.

bottom of page