Wernisaż wystawy zbiorowej. Manufaktura rzeźby 2021

09.10 – 10.12.2012, Tichauer Art Gallery, Tychy

9 października o godzinie 18.00 w tyskiej Tichauer Art Gallery odbył się wernisaż, który zapoczątkował dwumiesięczny projekt artystyczny — Manufaktura Rzeźby. Wystawa prezentowana była w przestrzeni obejmującej ponad 1000 m2 zabytkowej warzelni Browaru Obywatelskiego w Tychach, zarówno wewnątrz, jak i na dziedzińcu. Na wystawie można zobaczyć prace przestrzenne wielu artystów takich jak: Salvador Dali, Andrzej Dromert, Anna Flaga, Dobiesław Gała, Joanna Knapek, Agnieszka Lipka, Bogusław Lustyk, Grzegorz Michałek, Martha Mulawa, Tomasz Sętowski, Wojciech Siudmak, Artur Szołdra, Krzesimir Wiater, Adam Wyspiański, Aleksandra Zając.
Wystawa jest dostępna do grudnia, 7 dni w tygodniu.
Na ponad 1500m2 zabytkowych wnętrz Warzelni , 20 Twórców, ponad 200 obiektów przestrzennych. 
Wieczór uświetnił swoim muzycznym występem Kupiński Guitar Duo Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński.
Kurator Wystawy Manufaktura Rzeźby 2021 Katarzyna Korus.
Prace artystki zaaranżowane są w przestrzeni otwartej jest to projekt "Flagi pani Flagi, które swoją dobrą emocją zapraszają do galerii oraz rzeźba miękka pt.:"Jedność" na pierwszym piętrze.

wernisaz-manufaktura-rzezby-tichauer_10
wernisaz-manufaktura-rzezby-tichauer_10

press to zoom
wernisaz-manufaktura-rzezby-tichauer_9
wernisaz-manufaktura-rzezby-tichauer_9

press to zoom

press to zoom
wernisaz-manufaktura-rzezby-tichauer_10
wernisaz-manufaktura-rzezby-tichauer_10

press to zoom
1/14

Montaż prac. Manufaktura rzeźby 2021

09.10 – 10.12.2012, Tichauer Art Gallery, Tychy

Przygotowania do wystawy. Trochę ujęć z montażu.

Zapraszamy 9 października godz. 18.00 Art Gallery Tichauer.

Zapraszamy serdecznie.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/15

MANUFAKTURA RZEŹBY. Wystawa zbiorowa

09.10 – 10.12.2012, Tichauer Art Gallery, Tychy

Już 9 października o godzinie 18.00 w tyskiej Tichauer Art Gallery w Tychach odbędzie się wernisaż, który zapoczątkuje dwumiesięczny projekt artystyczny - Manufaktura Rzeźby.

Na tej zbiorowej wystawie można będzie zobaczyć prace przestrzenne wielu wspaniałych artystów takich jak: Salvador Dali, Tomasz Sętowski, Wojciech Siudmak, Adam Wyspiański, Martha Mulawa, Artur Szołdra, Anna Flaga, Grzegorz Michałek, Bogusław Lustyk, Dobiesław Gała, Joanna Knapek, Andrzej Dromert, Krzesimir Wiater, Aleksandra Zając, Agnieszka Lipka.

Wystawa będzie prezentowana w przestrzeni obejmującej ponad 1000 m2 zabytkowej warzelni Browaru Obywatelskiego w Tychach, zarówno wewnątrz, jak i na dziedzińcu.

Ciekawostką wydarzenia będzie prezentacja happeningu Anny Flagi pt. „Flagi pani Flagi” – flagi, które są dużymi obrazami na tkaninie, umieszczonymi na 6-cio metrowych masztach.

Na wystawie znajdzie się również praca Anny Flagi pod tytułem „Jedność”

Instalacja przestrzenna wypowiedzią artystki na relacje damsko-męskie. Formy wykonane są z materiału wypełnionego miękkim wkładem. Układ form instalacji został stworzony tak, by mogły one zmieniać się względem siebie i tworzyć różne konfiguracje. Instalacja jest symbolem zachowań społecznych, sfery duchowej człowieka, jak i interpretacji fizyczności, wrażliwości, zależności, więzi emocjonalnych, a także podobieństw i różnic.

Zapraszamy serdecznie.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

PHOENIX SARIENSIS 2021

Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Żory

24 września odbyła się w Żorach uroczysta gala wręczenia miejskich prestiżowych nagród "Phoenix Sariensis".

Miło mi zawiadomić, że zostałam laureatką tegorocznej nagrody kulturalnej Prezydenta Miasta Żory w kategorii  „Twórczość artystyczna”.

Do nagrody w kategorii twórczość artystyczna nominowani byli: duet Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki, Przemysław Karbowski, Anna Flaga oraz Zespół SĄSTĄD.

Nagroda jest co roku przyznawana instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom, firmom i osobom szczególnie zasłużonym dla miasta Żory lub wyróżniającym się w jego promocji w kraju bądź poza jego granicami, a także wspierającym działania z zakresu edukacji i oświaty, sportu, ekologii, kultury i sztuki, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, wspierania osób niepełnosprawnych, organizowania czasu wolnego dzieci i młodzieży.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

Wystawa malarstwa NEGATYW/POZYTYW

22.09 – 20.10. 2021 r.
Galeria Szyb Wilson

22 września w katowickiej Galerii Szyb Wilson obył się wernisaż indywidualnej wystawy malarstwa Anny Flagi "Negatyw/Pozytyw".
Na wystawie są zaprezentowane dwa cykle malarskie z dorobku artystki „Grzechy Ludzkości” oraz „Antidotum”.
Cykle te są całkowicie przeciwstawne i zróżnicowane pod kątem zarówno tematycznym, jak i artystycznym, co pokazuje różnorodność twórczą artystki.
Celowo odmienne cykle zostały zaprezentowane na jednej wystawie, tworząc kontrastowy Negatyw/Pozytyw.
Funkcję tytułowego Negatywu pełni cykl malarski „Grzechy Ludzkości”, którego tematyka skupia się na ciemnej stronie ludzkiej natury. Obrazy te są swoistą odpowiedzią na problemy, dotyczące grzechu i wynaturzenia człowieka, na które artystka nie pozostaje obojętna. Prace charakteryzują się mocnymi pociągnięciami pędzla, ekspresją i ukrytą symboliką- są wyraziste, mroczne i zmuszają do refleksji.
Drugi cykl składający się na wystawę to „Antidotum” - jako tytułowy Pozytyw odzwierciedla radość życia i daje nadzieję, powstał on w trudnym czasie pandemii, stał się samooczyszczeniem artystki i spojrzeniem na lepsze jutro.
Wielkoformatowe abstrakcyjne obrazy składające się na cykl „Antidotum” są ekspresyjną grą plam, linii i struktur — przestrzenne, geometryczne i nasycone kolorami — wprowadzają w świat pozytywnej energii.
Wystawę można zobaczyć do dnia 20 października.  

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/28